Vodní turistika aneb Bavte se na Vltavě

Loďka u řeky

Zábava na řece láká malé i ty trochu odrostlejší. Kde jinde než u nás v Krumlově se můžete v jeden okamžik kochat krásou Vltavy i pamětihodnostmi na jejích březích? Anebo zažít nevšední prohlídku města z voru unášeného proudem řeky.

Vodní turistika

Bezstarostnou plavbu po řece Vltavě v Českém Krumlově umožnuje všem zájemcům o vodní turistiku široká nabídka půjčoven lodí a dalšího potřebného vybavení.

Při splouvání Vltavy se vám naskytne bezpočet jedinečných pohledů na okolní pamětihodnosti a zároveň si můžete vychutnat krásy místní přírody. Asi nejvíce vyhledávaný úsek Vltavy je v Českém Krumlově. Nejen působivá scenérie historické části Českého Krumlova, čítající pohledy na starobylé domy, zámek a další pamětihodnosti, ale zejména pět krumlovských jezů dokážou navodit pravý vodácký zážitek. Navíc se v Krumlově můžete těšit na novou šlajsnu pod Barevnou skálou a nová šupna je i na šlajsně ve Spolí u Rechlí.

Pokud jste ve vodním sportu začátečníci nebo byste si chtěli vyzkoušet splouvání některým z novějších způsobů a netroufáte se vydat na řeku rovnou sami, můžete využít nabídku výletů s instruktorem, které nabízí místní půjčovny. Vše vás nejdříve naučí a pak společně vyrazíte a již si jen užíváte.

Nejoblíbenější vodácké trasy

  • Český Krumlov (okruh; 1,5 km; 30 minut)
  • Vyšší Brod–Český Krumlov (35 km; 6-8 hodin)
  • Rožmberk–Český Krumlov (25 km; 4-6 hodin)
  • Zátoň–Český Krumlov (15 km; 2-4 hodiny)
  • Větřní–Český Krumlov (5 km; 1-2 hodiny)
  • Český Krumlov–Zlatá Koruna (15 km; 2-4 hodiny)
  • Český Krumlov–Boršov (33 km; 6-8 hodin)
  • Zlatá Koruna–Boršov (21 km; 4-6 hodin)

Půjčovny lodí

Po vodě a přesto v suchu

Kochat se v jeden okamžik krásou řeky i pamětihodnostmi na jejích březích a jet přitom po vodě a přesto v suchu můžete při vyhlídkové plavbě na vorech. Výhledy na romantická zákoutí doplní svým výkladem voraři v dobovém oblečení. Pokud vás láká netradiční zážitek z jízdy na voru, můžete vyzkoušet speciální vyhlídkovou plavbu po západu slunce, která vám umožní plně si vychutnat krásu nasvícených památek zrcadlících se na hladině Vltavy.

Mohlo by vás zajímat

DMO Český Krumlov, z. s.