Na dovolenou do Krumlova rozhodně plavky s sebou

Koupání ve Vltavě

Představte si to. Ležíte na prosluněné pláži, za vašimi zády vám zraje víno, děti dovádějí ve vodě nebo si spokojeně hrají na břehu… Že musíte být zaručeně někde v Itálii nebo Španělsku? Omyl! Jste stále v historickém Českém Krumlově a užíváte si vodní radovánky přímo v centru města.

Pokud máte rádi klid a sluneční paprsky, využijte upravený vstup do řeky a poleženíčko na rozsáhlé travnaté ploše pod malebnými terasami u zahradního domku/ateliéru Egona Schieleho. Sluneční paprsky si zde můžete užívat od samého východu slunce, stejně jako si je dopřává vinná réva z přilehlé krumlovské viničky, kterou do těchto míst před několika lety vrátili krumlovští vinaři. Navíc zde máte možnost zabavit své ratolesti na přilehlém dětském dopravním hřišti či nasát atmosféru atraktivního místa, kde dodnes pobývají múzy umělců.

Koupání ve VltavěMolo a upravený vstup do vody naleznete rovněž na břehu Vltavy v městském parku v místech bývalé krumlovské plovárny poblíž parkoviště P3. Můžete si tak užívat vodních radovánek přímo v centru města, relaxovat na malé stinné plážičce nebo si třeba vypůjčit v nedaleké půjčovně sportovních potřeb paddleboard a vyzkoušet svůj um plavbou přímo pod hradbami.

Nově vybudované komunitní místečko v parku navíc nabízí možnost zabavit děti na přilehlém dětském hřišti, zapůjčit si některé z oblíbených kratochvilných sportovních pomůcek, badmintonem počínaje, přes petangue až po kolečkové brusle. Hned vedle hřiště jsou nově rozmístěny i fitness prvky pro dospělé – na osmi strojích můžete posílit i vlastní tělo. Stánek s občerstvením nabízí kávu, nealko nápoje a drobnosti k zakousnutí.

Další upravený písečný vstup do Vltavy najdete v Novém Spolí. Najdete ho vedle areálu kempu, asi 200 metrů od kryté dřevěné lávky Rechle z konce 18. století, která dnes spojuje Spolí s městskou částí Plešivec. 

Využít můžete od 14. června opět také krytý plavecký bazén na Chvalšinské ulici. Při slunném počasí a venkovních teplotách nad 25°C bude pro relax a ke slunění k dispozici venkovní travnatá plocha přístupná průchodem přes prostor malého i velkého bazénu. Vždy ve středu od 17 do 20:30 hodin si navíc můžete užít parní komoru.

DMO Český Krumlov, z. s.