Dětská hřiště najdete i v samém centru Krumlova

Při vašich toulkách krumlovskými uličkami narazíte hned na několik větších či menších dětských hřišť.

1. Hřiště v Hradební uliciDětské hřiště hradební

Velké dětské hřiště se nachází v samém centru města, nedaleko námětí Svornosti. Je rozděleno na dvě části: pro menší děti s malými barevnými atrakcemi, které jsou umístěné u café Retro, a pro větší děti ve zbylé části zahrady, kde jsou volně rozmístěny prvky dánského herního systému "Kompan-galaxy", lanová prolézačka a malá lezecká stěna.

2. Městský park

Několik herních prvků (houpačka, kolotoč, věž ze sítě, lezecká stěna, domeček) je rozmístěno na velkorysé poše uprostřed městského parku v jižním meandru Vltavy. Hned vedle hřiště jsou nově rozmístěny i fitness prvky pro dospělé - na osmi strojích můžete posílit i vlastní tělo, zatímco ratolesti dovádějí poblíž. V létě pak určitě oceníte stín statných stromů a občerstevní s malou plážičkou a vstupem do řeky, ve které se můžete osvěžit.

3. Dopravní hřiště u DDM

U Domu dětí a mládeže v Linecké ulici najdete dětské dopravní hřiště se semafory, značkami, přechody pro chodce a jinými elementy. Děti se zabaví na kole, odrážedle i pěšmo. A nezapomeňte zajít se podívat k nedalekému Schieleho zahradnímu domku.

4. Koutek u Synagogy

Dětská hřiště v centru Krumlova - mapa

Nedaleko městkého parku i Schielho domku je krumlovská Synagoga s kavárnou a rodiče zejména menších ratolestí zde ocení venkovní dětský koutek s pískovištěm a houpacími prvky. 

5. Herní prvky a discgolf v Jelení zahradě

Malé hřiště v parku Jelení zahrada pod severní stranou Státního hradu a zámku Český Krumlov nabízí čtyři herní prvky, spoustu zeleně a nově také diskgolf park. Rodiče i děti jistě rádi využijí občerstvení v Hostinci Depo, který se nachází v těsné blízkosti.

6. Pivovarská zahrada

Od května do konce září se vaše děti mohou vyřádit i v Pivovarské zahradě, kde je otevřena kavárna s posezením. Najdou u ní pískoviště s hračkami, trampolínu, odrážedla, míče a řadu dalších doplňků.

7. Hřiště u Hornobranského rybníka

Velké hřiště se spoustou atrakcí jak pro malé, tak i větší děti. V letních měsících je příjemné se osvěžit v rybníku či si rozprostřít deku na louce před ním. Příznivci sportu mohou využít přilehlé hřiště na míčové sporty. Občerstvení nabízí Restaurace na Hrázi.

Mapa

Pojďmě dál

DMO Český Krumlov, z. s.