Museum Fotoateliér Seidel 

Český Krumlov ukrývá kromě středověkých památek i poklad z doby poměrně nedávné – Museum Fotoateliér Seidel. Nechte se okouzlit místem, které vypráví příběh o počátcích fotografie a pohnutých osudech průkopníků tohoto řemesla a nechává nahlédnout do života česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a první poloviny 20. století. Muzeum lze navštívit s ČK Card.

Museum Fotoateliér Seidel

Aktuálně

od úterý 11. 5. 2021 se otevírá i Museum Fotoateliér Seidel. Můžete přijít na prohlídku i fotografování v omezeném režimu.

Otevírací doba

celoročně: úterý–neděle 9:00–12:00 / 13:00–17:00
poslední vstup v 16:00

Délka prohlídky s průvodcem je 50 minut. Prohlídku je možno absolvovat také samostatně se zapůjčeným audioprůvodcem.

Vstupné

Kontakt, mapa

Linecká 272, 381 01 Český Krumlov
telefon: +420 736 503 871, email: info@seidel.cz
www.seidel.cz 

Dostupnost: Muzeum se nenachází v pěší zóně, nicméně pro parkování doporučujeme využít parkoviště P3 u městského parku, cca 5 minut pěší chůze od muzea. 

Co uvidíte a zažijete

Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, fotoaparátů i zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní deníky i původní zařízení bytu.

Muzeum pravidelně nabízí možnost tematického dobového focení v ateliéru a organizuje další doprovodný a zážitkový program – přednášky, výstavy, zážitkové programy pro děti, akce pro školy aj. 

Nepřehlédněte 

Dobové focení

Dárkové poukazy

Prodejní galerie

DMO Český Krumlov, z. s.